PODSUMOWANIE TRANSFERÓW

W ostatni weekend zamknęło się letnie okienko transferowe. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi nabytkami naszego klubu oraz najciekawszymi transferami IV ligi.

W przerwie między sezonami nasz zespół wzmocniło 6 zawodników. Priorytetem dla sztabu szkoleniowego było znalezienie środkowego obrońcy. Ze względu na zawieszenia i kontuzje na początku sezonu trener Michał Piros nie mógł skorzystać z trzech piłkarzy występujących na tej pozycji. Wydawało się, że na Fabryczną wróci Radosław Kamiński (Świt Nowy Dwór), ale ostatecznie zawodnik postanowił pozostać w spadkowiczu z II ligi. Kilka dni później na zajęciach można było zobaczyć Damiana Maleszyka z warszawskiej Polonii, który ostatecznie został w naszym klubie i co można było zaobserwować w pierwszych meczach stał się ważnym elementem naszego zespołu. Do naszego klubu z wypożyczenia do Wisły Warszawa wrócił Sebastian Nader, młodzieżowiec z rocznika 1997. Zawodnik ofensywny o dużym potencjale w grze jeden na jeden, bardzo chwalony przez trenera i jak pokazały pierwsze ligowe kolejki dostający szansę na pokazanie się. Kolejnym młodzieżowcem jest Przemysław Sawicki, również z rocznika 1997, który cały poprzedni sezon grał w zespole rezerw. Po przerwie spowodowanej wyjazdem na studia za granicę do naszego klubu powrócił wychowanek warszawskiej Polonii, Antonii Roszkowski. Za czasów trenera Etmanowicza podstawowy zawodnik występujący w środku pola. Świetne warunki fizyczne i bardzo dobra gra w kontakcie to najmocniejsze atuty tego zawodnika. Z Varsovii przyszedł obserwowany od dłuższego czasu przez naszego trenera, napastnik Bartosz Dźwigulski. W pierwszych kolejkach strzelił dwie bramki, potwierdzając tym samym potencjał, który widział w nim nasz trener. Ostatnim transferem jest dobrze wszystkim znany Mateusz Sołtys. Zawodnik Legionovii (II liga) występujący w poprzednim sezonie w Polonii Warszawa, trafił do nas tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek, ale z aklimatyzacją nie powinien mieć problemu, bo trzy sezony temu występował w naszym klubie i zna dużą część chłopaków. Potwierdzeniem jest poziom sportowy jaki zaprezentował na początku sezonu. Ostatecznie do naszego zespołu dołączyło 6 zawodników, ale byli też tacy, którzy nie znaleźli uznania w oczach naszego sztabu szkoleniowego. Byli to m.in. Adrian Górny (Marcovia), Michał Kaniewski (Tomasovia), zawodnik z Białorusi oraz bramkarz występujący w niższych ligach. Prawdopodobnie w najbliższym czasie do kadry pierwszego zespołu dołączy jeszcze jeden zawodnik na zasadzie wolnego transferu, posiadający status młodzieżowca, który od jakiegoś czasu trenuje z naszym zespołem.

Letnie okienko transferowe było najciekawsze od kilku lat. Wiele klubów ściągnęło zawodników doświadczonych, mających na swoim koncie występy nawet w Ekstraklasie. Z pewnością podnosi to poziom sportowy i prestiż ligi. Oto kilka najciekawszych:

MARIUSZ KOPECKI (Mławianka) – dwukrotny król strzelców IV ligi (56 bramek w dwóch sezonach)
KAMIL MAJKOWSKI (Błękitni Raciąż) – kilka lat temu grający na boiskach Ekstraklasy w Legii
PIOTR BAZLER (Huragan) – zawodnik mający za sobą grę w Ekstraklasie w barwach Widzewa
BARTOSZ KOZAKIEWICZ (Mazovia) – środkowy pomocnik z Polonii
TONY CHUKWUMEKA (Bzura) – dobrze znany z występów w Polonii i Bugu Wyszów
DANIEL DYLEWSKI (Huragan) – mający za sobą występy w II lidze austryjackiej
PATRYK TOSIK (Błękitni Raciąż) – lider zespołu z Ciechanowa
TOMASZ GRUDZIEŃ (Błękitni Gąbin) – kilka sezonów w Wiśle Płock na poziomie I ligi
ROBERT CYCHOL (Narew Ostrołęka) – przyszedł z ŁKS Łomża (III liga)
PAWEŁ NOWACKI (Bug Wyszków) – ostatni sezon spędził w II lidze szkockiej