ZADUSZKOWE WSPOMNIENIA

W dzień Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny odwiedzamy groby i wspominamy Naszych bliskich, znajomych. W naszej lokalnej piłkarskiej rodzinie też mieliśmy taką bliską osobę, która odeszła nagle i zbyt wcześnie - trener Krzysztof Etmanowicz. Ten skromny człowiek zawitał do naszego klubu w lipcu 2012 roku. Choć miał prowadzić naszych czwartoligowców, dużo czasu poświęcał pozostałym grupom. Często można Go było spotkać na treningach (meczach)naszej młodzieży, często poza godzinami służył swoimi radami innym piłkarzom. Po 5 miesiącach byliśmy w szoku, kiedy dotarła do nas wiadomość o jego nagłej śmierci.

Poniżej prezentuję krótką biografię trenera:

Krzysztof Andrzej Etmanowicz (ur. 3 marca 1959r. w Warszawie, zm. 19 grudnia 2012r. Warszawa) –polski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski.Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, którą ukończył w 1981. Jako piłkarz grał w drużynach stołecznych: Legii (poza pierwszym zespołem), AZS-AWF, Polonii, a także w Olimpii Poznań i czechosłowackim Sklo Union Teplice.

Od czasu zakończenia kariery piłkarskiej pracował jako trener. Zaczynał od pracy w Polonii Warszawa. Później w Legii opiekował się zespołami juniorów i rezerw. 20 sierpnia 1991 zastąpił Władysława Stachurskiegona stanowisku szkoleniowca pierwszego zespołu. W tym okresie drużyna Legii znajdowała się w poważnym kryzysie i broniła się przed spadkiem z ekstraklasy. Pod kierunkiem Etmanowicza Legii udało się ostatecznie zająć 10. miejsce na zakończenie sezonu 1991-1992. Po czterech kolejkach następnego sezonu Etmanowicz został zastąpiony przez Janusza Wójcika. Do zawodu trenera powrócił latem 1995 w roli szkoleniowca Marcovii Marki. W późniejszych latach prowadził kilka innych drużyn z Warszawy i Mazowsza, m.in. Znicz Pruszków i Narew Ostrołęka,rezerwy Polonii Warszawa.W rundzie jesiennej sezonu 2011/2012 był trenerem Huraganu Wołomin, a od 16 stycznia 2012 był trenerem GKP Targówek.

W rundzie jesiennej 2012/2013 prowadził IV ligowy zespół KS Łomianki.