TURNIEJ WE FRANCJI - RELACJA

Dzięki nawiązanej kilkanaście lat temu |przyjazni pomiędzy miastem Łomianki a francuskim miastem Noyelles les Vermelles wyselekcjonowana grupa chłopców z rocznika 2007 miała szanse pokazania swoich umiejętności na międzynarodowym turnieju organizowanym przez naszych francuskich przyjaciół. Wcześniej chłopcy mieli przyjemność zwiedzić Paryż oraz odwiedzić Disneyland jednak wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na najważniejszą dla nas część wyjazdu czyli sam turniej.

Chłopcy nastawieni byli bardzo bojowo i podchodzili do każdego meczu z ogromnym zaangażowaniem. Takie podejście było niezbędne aby nawiązać walkę z dużo mocniejszymi fizycznie zawodnikami ponieważ warto zaznaczyć że nasza drużyna rywalizowała z zawodnikami o rok starszymi od nas (rocznik 2006). Turniej rozpoczęliśmy bardzo pechowo, tracąc bramkę na 1:0 w ostatniej sekundzie meczu. Następnie mierzyliśmy się ze sporo mocniejszym fizycznie przeciwnikiem i ulegliśmy nieznacznie 1:2. Kolejne dwa mecze były najlepszymi w naszym wykonaniu jednak udało nam się wygrać tylko jeden z nich. W pierwszym meczu przeważając praktycznie przez cały mecz i marnując kilka 100% sytuacji przegrywamy 0:1 tracąc bramkę po praktycznie jedynej okazji przeciwnika. Po tym meczu chłopcy byli rozbici ponieważ mieli świadomość że byli dużo lepsi, jednak na koniec meczu liczy się tylko to co jest w przysłowiowej „sieci”. Na kolejny mecz wyszliśmy bardzo mocno zdeterminowani z dwóch powodów. Po pierwsze chcieliśmy zmazać plamę z poprzedniego spotkania, a po drugie wiedzieliśmy że znowu mierzymy się z przeciwnikiem dużo mocniejszym fizycznie od nas. W moim przekonaniu ta drużyna była najlepszą drużyną naszej grupy. Dzięki tej determinacji i szybkiemu wyciągnięciu wniosków z poprzedniej porażki wygrywamy ten mecz 2:1 w bardzo ładnym stylu.

Nasza determinacja i styl w jakim rozegraliśmy ten mecz zostaje doceniona przez zgromadzoną publiczność i schodząc z boiska zostajemy nagrodzeni brawami a gdzieniegdzie słychać nawet okrzyki Polska.. Polska.
Kolejny grupowy mecz zremisowaliśmy 0:0 jednak i w nim nie brakowało okazji dla obu drużyn.

Niestety pechowy początek turnieju nie pozwolił nam walczyć w fazie pucharowej o wyższe miejsca i pokonując jeszcze po drodze dwóch przeciwników, w obu meczach zwyciężając po 1:0 musieliśmy się zadowolić miejscem numer 9.

Mimo tego na pewno ten turniej trzeba zaliczyć do udanych, chociaż nie zajęliśmy wysokiego miejsca to zebranego doświadczenia i miłych wspomnień nikt nam nie zabierze.

Dziękujemy władzom Łomianek za możliwość udziału w tak fajnym przedsięwzięciu i jako drużyna możemy zapewnić że za rok wrócimy silniejsi!

KS Łomianki – ASN 1 0:1
KS Łomianki – Marles les Mines 1:2 (Zakrzewski)
KS Łomianki – Vendin 0:1
KS Łomianki – La Gourge 2:1 (Stawida,Płotka)