ROZPOCZĘLI ROK OD ZWYCIĘSTWA

W ostatnią sobotę rocznik 2007 miał okazję gościć na Międzynarodowym Turnieju o puchar prezesa GKP Targówek. Kilka drużyn prezentowało naprawdę bardzo dobry poziom,popisywało się dojrzałością w grze oraz wysokim umiejętnościami indywidualnymi. Wyróżniały się na pewno zespoły Jagiellonii Białystok oraz Polesia Pozyr (Białoruś). W pierwszym meczu aby się obudzić musieliśmy dostać tzw. potężnego "dzwona" ponieważ przegrywaliśmy już 0:2 z zespołem GKP Targówek, jednak w porę wzięliśmy się do odrabiania strat i na koniec spotkania wynik brzmiał 3:2 dla KS-u. Później gra wyglądała już dobrze, momentami wręcz bardzo dobrze. Po drodze przydarzyła nam się "wpadka" z zespołem Szczerbca Wolbórz gdzie przeciwnik nie robiąc praktycznie żadnej akcji a korzystając z naszych prezentów strzelił nam dwie bramki ustalając wynik na 2:2. Jednak myślę że ten mecz był bardzo pożyteczny jako bodziec mentalny. Chłopcy byli bardzo niepocieszeni wydarzeniami boiskowymi, byli wręcz wściekli i na swoja postawę. Wyjaśniliśmy sobie co było nie tak oraz szybko przeanalizowaliśmy błędy. Przez to że zremisowaliśmy wygrany mecz, chłopcy wyszli bardzo zdeterminowani na dwa bardzo ważne mecze w kontekście walki o zwycięstwo w turnieju. Były to mecze z Jagiellonią oraz Polesiem. W meczu z tym pierwszym przeciwnikiem przegrywaliśmy 0:1 jednak wola walki, zaangażowanie i chęć zwycięstwa pozwoliła nam wygrać ten mecz 2:1. Na kolejny bardzo trudny mecz z Polesiem wyszliśmy z takim samym zaangażowaniem, pokazaliśmy kawał dobrego futbolu i wygraliśmy ten mecz 5:3. Te dwa mecze były naprawdę bardzo dobre w wykonaniu moich zawodników. Zaangażowanie,walka,nieustępliwość,mądrość boiskowa.... Coś wspaniałego , taką postawę mojej drużyny chciałbym widzieć na każdym meczu. Na koniec pozostało nam już tylko przypieczętować zwycięstwo w turnieju meczem z Orłem Baniocha.

Królem strzelców został Oliwier Stawida który uzbierał na swoim koncie 14 trafień. Brawo, mam nadzieje że to będzie mocna motywacja do dalszej ciężkiej pracy na treningach.

Kilka słów podsumowania. Zwycięstwa są wspaniałe, jednak są bardzo złudne. Po zwycięstwie atmosfera jest wspaniała, zapomina się o tym co na boisku było nie tak, pamięta się tylko dobre rzeczy. Dlatego tak ważne jest wyciąganie wniosków z porażek, porażki uczą. Jestem pewny ze właśnie dzięki temu że przydarzył nam się ten pechowy remis, chłopcy ułożyli sobie w głowach, nastawili się mentalnie na walkę o zwycięstwo za wszelka cenę,chcieli zmazać plamę z ostatniego meczu. Myślę że gdyby poprzedni mecz wygralibyśmy łatwo i przyjemnie, w kolejnych meczach nie pokazalibyśmy takiego poziomu zaangażowania, dzięki któremu ostatecznie zwyciężyliśmy w tym ciężkim i wymagającym turnieju.

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR PREZESA GKP TARGÓWEK

1 miejsce KS ŁOMIANKI

2 miejsce POLESIE POZYR (Białoruś)

3 miejsce MOSP Jagiellonia Białystok